Dworzec autobusowy Katowice - przyjazny podróżnym

27-12-21 | Autor @BussPass

Dworzec kolejowy w Katowicach znajduje się w centrum miasta, w odległości krótkiego spaceru od dworca autobusowego i starego miasta. Jest to węzeł komunikacyjny dla połączeń krajowych i międzynarodowych, który łączy się z innymi miastami w całej Polsce. Pociągi z Katowic do Krakowa odjeżdżają co 10 minut w godzinach szczytu.

Dworzec autobusowy Katowice - dogodna lokalizacja

Dworzec autobusowy w Katowicach znajduje się w centrum miasta, na zachodnim krańcu Katowic. Łatwo się do niego dostać wszystkimi środkami transportu, w tym pociągami, autobusami i rowerami. Dworzec autobusowy znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego i obsługuje wiele lokalnych połączeń autobusowych do okolicznych miejscowości. W niewielkiej odległości od dworca znajdują się liczne parkingi.

Miasto jest dobrze skomunikowane z innymi częściami Polski dzięki międzynarodowym pociągom ekspresowym łączącym Katowice z Krakowem i Warszawą. Obecnie na północnym skraju centrum miasta budowany jest nowy multimodalny węzeł komunikacyjny dla regionu, który będzie obejmował duży parking podziemny, połączenie tramwajowe z centrum miasta oraz parkingi dla rowerzystów i pieszych.

Dworzec autobusowy Katowice - wygodne połączenia autobusowe

W Katowicach funkcjonuje wiele połączeń autobusowych, dzięki czemu poruszanie się po mieście jest stosunkowo łatwe. Katowicki Dworzec Autobusowy znajduje się przy ulicy Sądowej i ma częste połączenia z każdym zakątkiem miasta, w tym z dworcem kolejowym i lotniskiem. Istnieje również kilka linii, które kursują bezpośrednio do głównych atrakcji Katowic

Dworzec autobusowy Katowice - rozbudowa

Rozbudowa Katowic to projekt budowy dodatkowego dworca autobusowego w mieście Katowice w Polsce. Jest on budowany na terenie w centrum miasta, gdzie wcześniej znajdował się duży parking podziemny. W ramach rozbudowy powstanie ponad 20 nowych stanowisk dla autobusów oraz około 300 nowych miejsc, gdzie pasażerowie będą mogli wysiąść i wsiąść do autobusu. Planuje się także budowę połączenia tramwajowego między rozbudową a centrum miasta. Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2017 r. i ma zostać zakończona do 2020 r.